Jeřabina černá – jak fungují antioxidanty a proč je Arónia zázrakem? Výroba povidel …

Bobule Aronie v Německu začali své vítězné tažení. Podle tvrzení je skutečnou zázračnou rostlinou. Ale co vlastně tato rostlina dokáže?

Bobule Aronie účinkují preventivně proti nemocem, jako jsou srdečně-cévní onemocnění, Alzheimerova choroba, rakovina a poruchy vidění.

Výzkumný tým z Varšavské univerzity léčí pacienty, kteří prodělali srdeční infarkt. Aronie snižuje záněty a brání kalcifikaci srdeční arterie.

Bobule Arónie obsahují množství vitamínů a minerálních látek a mají výjimečně dobrou schopnost zachycovat volné radikály. Volné radikály v našem těle vznikají pravidelně, například při fyzické námaze. Organismus to snáší poměrně dobře. Problém nastane tehdy, když přibude velké množství volných radikálů i z vnějšího prostředí. Zdrojem těchto radikálů jsou například cigaretový kouř, UV záření léky nebo znečištěné prostředí.

Volné radikály jsou příčinou mnoha onemocnění a významným způsobem se spolupodílejí na procesu stárnutí.

Ale proč?

Atomy a molekuly se skládají vždy ze sudého počtu elektronů. Volným radikálům však jeden elektron chybí. Ony si tedy musí jeden elektron někde ukrást a tak organismu škodí.

Antioxidanty jako například Antokyany dokáží tyto volné radikály zneškodnit. Bobule Aronie obsahují obrovské množství Antokyanů. Tyto Antokyany způsobují i fialově červené zabarvení a Aronie je obsahuje v pětkrát větším množství jako například borůvky.

Pan Grosman z městečka Schwarmstedt pěstuje a zpracovává Aronie. Čerstvě sklizené plody Aronie nechutnají zrovna nejlépe, ale jsou snadno zpracovatelné a vyrábí se z nich například želé.

Šťávu z Aronie nejprve musíme nechat sevřít. Přidejte hodně želírovacího cukru. Šťáva Aronie je dost trpká. Teď to pěkně povaříme. Dávejte si pozor na svůj oděv. Před časem se Aronie používala i na barvení textilu. Po zahuštění šťávu ještě v horkém stavu rozlijeme do zavařovacích lahví. Necháme vychladnout – a hotovo.

Většina účinných látek zůstane zachována.

Aronie je velmi zdravá, protože bobule obsahují velké množství vitamínů, minerálních látek a antioxidantů.

Podobní obsah

Příběh "dvou lékárníků".

Příběh “dvou lékárníků”.

Tento příběh sahá až do doby, kdy ještě žila moje prababička. Prababička, která milovala svoji rodinu a znala různé byliny a rostliny. Ještě dnes mě

Živý plot jsem zakoupila před dvěma roky a jsem spokojená.

Taky hodnotím že mi je pravidelně zasílaný zpravodaj ve kterém jsou zajímavé a poučné informace.

Je vidět že WonderHedge se zajímá o své zákazníky.
O. Pasovská

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.