Zázračná aronie, proč doporučujeme, blahodárné účinky

V parcích a zahradách by tento keřík se sytě červenými listy dobře vypadal.
Jenže dnes už ho zná málokdo.
Přitom je to rostlina, kterou si už i doktor ruských botanických věd Mičurin velmi vážil.

Je to velmi odolná rostlina, která přežije i na Sibiři. Doktor Mičurin s pěstováním Aronie udělal množství pokusů.

Aronie se do východní Evropy dostala ze Sovětského svazu pře a po převratu se na ni prostě pozapomnělo.

Dnes už se zase objevilo pár výrobků z černého jeřábu ( i tak nazýváme Aronii) jako například povidla, džem, želé, sůl a hlavně tato šťáva, kterou doporučují i lékaři. Klidně se zeptejte svého lékárníka.

Takové malé a přesto neskutečně účinné. Čirý multivitamín bohatý zdroj minerálních látek.

Při Drážďanech u řeky Labe se rozprostírá jedno z mála německých polí s Aronií, kde tuto rostlinu pěstují na 38 hektarech.
Sklizeň začíná tehdy, když se bobule zbarví tmavě fialovou barvu, ale jsou ještě dostatečně tvrdé, aby odolaly robustní technice.

Z Aronie Němci nevyrábějí jen povidla a šťávu. Tisíce turistů na kole jedou kolem a netuší, co tu roste. Něteří z nich se zastaví a ochutnají výrobky z ní.

Rychle zjistí, že slupka je ještě trpčí než šťáva – ale tohle už je extra kvalita a slupka je mnohem účinnější. Samozřejmě je to i otázka vkusu.

Zahradní inženýr Dr. Thorsten Rockschz Humboldtově univerzitě v Berlíně přicestoval zkontrolovat úrodu ročníku 2008.

To, co v tomto roce vidíme, se ještě nestalo. Úroda je mimořádně bohatá. Na keřích vidíme tolik ovoce, že ho sotva udrží.
A bobule jsou vysloveně sladké.

Je mimořádně spokojený, že tato bohatá úroda je spojena s vysokou kvalitou.

Keře jsou odolné proti mrazu i suchu. Aronie nevyžaduje téměř žádnou chemickou ochranu, neboť v přírodě neexistují škůdci ani choroby, které by keře ohrozily. Bobule jsou také velmi odolné proti hnilobě i ostatním onemocněním. I když spadnou na zem, velmi dlouho zůstanou zdravé.

Tuto výjimečnou vlastnost by bylo možné využít při hojení ran.
Dr. Rocksch a jeho spolupracovníci chtějí zkoumat právě tuto oblast.

Před pár lety tyto bobule ještě nikdo nechtěl. I tento sad chtěli zničit. Dnes se však stále více lékařů a potravinových expertů zajímá o aronii a její mimořádně zdravé plody.

Pěstitel na výzkumu spolupracuje s výzkumnými ústavy z míst Potsdam, Karsruhe a Braunschweig. Firma dodává pro tyto ústavy základní surovinu ve formě šťávy.

Jen část bobulí lisují okamžitě, ostatní přicházejí z mrazicích boxů.

Podle prvotních výzkumů je ze zmrazených bobulí snadněji získat léčivé komponenty Aronie, jakými jsou například proanthocyanidin.

Zde vidíte (3:40) čistou substanci, kterou jsme získali z plodů Aronie po dlouhodobém zpracování.

Tento koncentrát ve výzkumném ústavu v Postupimi vyrobili ve vzduchotěsném prostředí při teplotě lidského těla pomocí lidských enzymů.

Z dosavadních výsledků víme, že proanthocyanidin jsou účinné přírodní antibiotika.

(04:02)
Vlevo vzorek s koncentrátem z Aronie a vpravo bez ní.

Momentálně pracujeme na tom, abychom zjistili, které z bakterií dokáží účinné látky z Aronie přeměnit nebo zničit. Také hledáme ty látky, při kterých Aronie brání rozmnožování. Doufáme, že získáme odpověď na otázku, do jaké míry jsou tyto koncentrované přípravky z Aronie účinné v prevenci proti rakovině.

Díky účinným látkám – hlavně antioxidantům – je aronie vynikající prevencí proti různým nemocem. Antioxidanty eliminují negativní vliv volných radikálů.

Ony jsou ty červené. Antioxidanty odevzdají elektron volným radikálům a tím zabrání, aby tito malí teroristé utišili svůj hlad elektrony přímo z buněčné membrány a tím vytvořili na ní díry – které pak způsobí onemocnění.

Účinné látky z Aronie tyto malé teroristy zastaví. Tuto skutečnost potvrdil tým z výzkumného ústavu v Berlině Adlershof.

Biofyzičtí výzkumníci smíchali látku z Aronie s radikály. Pomocí speciální spektroskopické funkce zjišťovali i účinek citrusových plodů proti těmto radikálům. Podle výsledků výzkumu nejúčinnější byly právě plody z Aronie.

Když porovnáme účinek těchto látek, zjistíme, že jeden gram koncentrátu ze slupky Aronie je stejně účinný jako šťáva z jedenácti citronů. Tento výsledek je důvodem k zamyšlení, abychom ze slupek Aronie – které jsou při lisování šťávy vlastně odpadem – vytvořili koncentrovaný výživový doplněk.

Přimícháním hroznového cukru a výtažku z Topinambur(židovské brambory) získáme ještě vyšší účinek.

(6:02)
Receptura na přípravu tohoto prášku je tajná. Prášek snižuje krevní tlak, stabilizuje cévy a snižuje záněty. Pravděpodobně i kvůli tomu zaznamenáme v zahrádkářství každoroční nárůst zájmu o sazenice Aronii. Pomalu ale jistě se šíří zpráva, že tento keř a jeho bobule jsou továrnami na zdraví. Jen tři roky je potřeba počkat, dokud dozrají první bobule z čerstvě vysazených sazenic.

Podobní obsah

Příběh "dvou lékárníků".

Příběh “dvou lékárníků”.

Tento příběh sahá až do doby, kdy ještě žila moje prababička. Prababička, která milovala svoji rodinu a znala různé byliny a rostliny. Ještě dnes mě

Živý plot jsem zakoupila před dvěma roky a jsem spokojená.

Taky hodnotím že mi je pravidelně zasílaný zpravodaj ve kterém jsou zajímavé a poučné informace.

Je vidět že WonderHedge se zajímá o své zákazníky.
O. Pasovská

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.